Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: sobota, 28-11-2020
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Drugi rok realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju za nami

Drugi rok realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju za nami

W listopadzie ubiegłego roku Lokalna Grupa Działania „Górna Prosna” ogłosiła konkurs w pięciu zakresach tematycznych tj.: rozwój drobnej przedsiębiorczości; poszerzenie oferty spędzania czasu wolnego oraz akcje informacyjne, edukacyjne i integracyjne, w tym związane z ochroną środowiska i zmianami klimatu; wsparcie rozwoju kapitału społecznego oraz promocja obszaru i ochrony dziedzictwa lokalnego.

Rok po przeprowadzonych naborach gołym okiem widać pozytywne zmiany na naszym obszarze. Do tej pory 17 beneficjentów z obszaru LGD podpisało umowy na realizację swoich projektów i zaczęło ich realizację. Dzięki pozyskanym środkom niektórzy wnioskodawcy zrealizowali już w całości swoje przedsięwzięcia. Jednym z nich jest Stowarzyszenie Sympatyków Wsi Wichrów, które prace nad budową altany oraz siłowni zewnętrznej rozpoczęło w czerwcu 2017 r. Cała inwestycja powstała na terenie centrum sportowego gdzie znajduje się plac zabaw dla dzieci, boisko sportowe miejscowego LZS i nowa altana z siłownią zewnętrzną. W najbliższym czasie gmina Rudniki rozpocznie prace nad przebudową i zagospodarowaniem parku w Rudnikach. Poprzez stworzenie miejsca wielofunkcyjnej i nowoczesnej infrastruktury rekreacyjnej, turystycznej i kulturalnej wzrośnie atrakcyjność obszaru. Na atrakcyjności zyska również wyremontowana sala OSP. Dzięki dofinansowaniu zakupione zostało również oświetlenie lamp LED, ekran projekcyjny oraz krzesła.

Z powodzeniem realizowany jest również cykl koncertów jazzowych - projekt Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach. W ramach projektu odbyły się już dwie imprezy jazzowe, trzeci i ostatni koncert odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane także przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach zajęcia dla mieszkańców LGD Górna Prosna w tym grup defaworyzowanych i wykluczonych. Zajęcia rekreacyjno-sportowe, kulturalne, warsztaty rękodzieła, wyjazdy do Filharmonii Opolskiej i wiele innych to nowa oferta spędzania wolnego czasu na naszym obszarze.

W tym roku nowe oblicze zyskały źródła rzeki Prosny- wizytówka naszego obszaru. Gmina Radłów podjęła się prac uporządkowania terenu wokół źródeł oraz wybudowania pomostu w głąb rzeczki, z którego możliwe jest obserwowanie wybijającego źródła.

W ramach wsparcia rozwoju kapitału społecznego swój potencjał zwiększyły dwie organizacje: Fundacja Rozwoju Artystycznego ”Fabryka Muzyki” doposażyła się w profesjonalny sprzęt umożliwiający dalszy rozwój dzieci i młodzieży oraz przeprowadziła darmowe koncerty okazjonalne. A Ochotnicza Straż Pożarna z Gorzowa Śląskiego poprzez projekt „Świadome niesienie pomocy społeczności lokalnej i środowisku” zrealizowała kursy i szkolenia z zakresu: Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Kurs Certyfikowany, Pierwszej Pomocy oraz Szkolenie Ochrona Środowiska Naturalnego Podczas Wystąpienia Zagrożeń, zakupiła również sprzęt medyczny i pomocniczy dla jednostki OSP Gorzów Śląski.

Łączna kwota podpisanych umów wynosi  ponad 1 800 000,00 co stanowi 37% całego budżetu LGD. Z czego ponad 800 000,00 to dofinansowanie dla przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsca pracy. Przedsiębiorcy, którzy uzyskali wsparcie ze środków LGD podnieśli konkurencyjność świadczonych usług i zwiększyli zatrudnienie. Doposażyli się w niezbędne maszyny i urządzenia dzięki czemu poszerzył się zakres ich usług i zwiększyła efektywność.

Mamy nadzieję, że wszystkie projekty zostaną zrealizowane pomyślnie, czego serdecznie wszystkim życzymy. A zainteresowanych kolejnymi naborami zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.gornaprosna.pl  lub biura LGD.

zdj wichrów.jpeg zdj wichrów1.jpeg zdj goksir.jpeg goksir zdj.jpeg

 

 

      logo unii.jpeg      LEADER.jpeg    Logo Górna Prosna.jpeg       PROW 2014-2020.jpeg

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

             
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania „Górna Prosna” , współfinansowany jest ze środków Unii
Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" PROW 2014-2020 

      

      

 

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 900
W tym miesiącu: 46802
Wszystkich odwiedzin: 4293594

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?