Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: piątek, 14-08-2020
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

OPOLSKA MAMA MA MOC- INAUGURACJA KAMPANII

OPOLSKA MAMA MA MOC – to hasło kampanii promocyjnej, wspierającej opolskie kobiety. To kampania zainicjowana po to, by wspierać opolskie mamy, kobiety, które mają rodzinę, pracę, pasję i które to wszystko potrafią łączyć. Kampania została wymyślona i jest realizowana przez kobiety dla kobiet – przy wsparciu zarządu województwa i marszałka Andrzeja Buły.

Specjalnym gościem spotkania była komisarz UE Elżbieta Bieńkowska, która – jak sama mówiła – „wprosiła” się na nie. Podkreślała, że zawsze jest pod wrażeniem, jak słucha tego, co robi się w województwie opolskim, by  pomóc rodzinom i kobietom. – Pieniądze unijne są, ale niezwykle ważnej jest, by wymyślić to tak, by je dobrze ukierunkować w taki sposób, jak wy to w regionie robicie, żeby dotknąć rzeczywiście każdego aspektu życia, od małych dzieci do seniorów – mówiła. Zwracając się bardzo osobiście do zebranych kobiet mówiła o tym, jak jej samej udaje się godzić obowiązki zawodowe i rodzinne.

Podczas dyskusji Opolanki nawiązywały do tych doświadczeń, opowiadając, jak same radzą sobie nierzadko w niełatwych sytuacjach.

Na zakończenie  prowadzące spotkanie – Maja Byrdak i Agnieszka Okupniak – zaproponowały uczestniczkom  podpisanie listu intencyjnego opolskich kobiet do opolskich przedsiębiorców. „Pracodawco, Przedsiębiorco! Planujesz rozwój, stawiasz sobie cele, oczekujesz efektów, chcesz mieć stabilizację finansową. Ja też. Nie bój się mnie zatrudnić, nie traktuj jedynie w kategorii kosztów. Niechaj bycie mamą bądź chęć zostania nią nie przekreśla mojej szansy na realizowanie zawodowych pasji i ambicji. Możliwość godzenia roli matki i kobiety nie zależy wyłącznie od kobiety. Zauważ moje potrzeby i potrzeby moich dzieci. Popatrz na mnie jak na osobę przygotowującą do życia Twoich przyszłych pracowników  lub klientów. […] Wspierając mnie w godzeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych, budujesz swój pozytywny wizerunek, a Twoja reputacja wśród pracowników czy klientów ułatwi Ci osiąganie celów i stabilność kadrową” – czytam m.in. w liście, który podpisały uczestniczki spotkania. Wśród sygnatariuszy był także marszałek, który dopisał do treści listu swoje zobowiązanie – w dniu rozpoczęcia nauki szkolnej  każda mama pierwszaka w urzędzie marszałkowskim zawsze będzie mogła pójść ze swoim uczniem do szkoły.

Więcej informacji na  http://www.opolskie.pl/2017/05/opolska-mama-ma-moc-inauguracja-kampanii/

WSZYSTKIE MAMY MOC !!!

opolska mama 1.jpeg

opolska mama ma moc.jpeg

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 366
W tym miesiącu: 39678
Wszystkich odwiedzin: 4049155

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?