Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

 

Dziś jest: środa, 01-04-2020
Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Szkolenie dla członków Rady, Zarządu oraz pracowników Biura LGD

W dniu 05 września o godz. 11.00 w Gościńcu Sternalice odbyło się szkolenie z zakresu dokumentów strategicznych PROW 2014-2020, głównych celów i założeń nowej LSR oraz procedur oceny i wyboru operacji. W szkoleniu uczestniczyli  członkowie Rady, Zarządu oraz pracownicy Biura LGD „Górna Prosna”.

Spotkanie otworzyła Pani Sylwia Kus – Prezes LGD „Górna Prosna”, która przywitała wszystkich oraz zaprosiła do czynnego udziału w szkoleniu. Poinformowała również członków Rady, że przeprowadzony zostanie dla nich egzamin ze znajomości informacji, które będą poruszane w trakcie spotkania.

Szkolenie poprowadziła Pani Ewa Basińska – p.o. Kierownika Biura LGD „Górna Prosna”.  Składało się ono z dwóch modułów. W pierwszym module poruszane były kwestie związane z aspektami prawnymi dot. PROW 2014-2020 oraz głównymi celami i założeniami Lokalnej Strategii Rozwoju.  Pani Ewa Basińska wyczerpując tematy pierwszego modułu zaprosiła obecnych na przerwę kawową po której nastąpiło podsumowanie informacji, które już zostały przekazane.  Drugi moduł dotyczył procedur oceny i wyboru operacji w ramach „Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER PROW 2014-2020”. Uczestnicy czynnie uczestniczyli w szkoleniu, zadawali pytania związane z tematyką szkolenia,  z niejasnościami zapisów w dokumentach strategicznych oraz LSR.

 Po omówieniu wszystkich kwestii został przeprowadzony dla członków Rady egzamin ze znajomości LSR, procedur wyboru operacji i kryteriów ich oceny, przepisów prawnych i programu PROW 2014-2020. Po jego przeprowadzeniu nastąpiła przerwa cateringowa. W trakcie trwania przerwy Komisja Oceniająca składająca się z członków Zarządu podjęła prace związane ze sprawdzeniem egzaminów i podsumowaniem zdobytej liczby punktów. Po zakończaniu prac związanych z weryfikacją testów Pani Prezes przekazała członkom Rady wyniki egzaminu. Test został  zakończony  pozytywnym wynikiem przez wszystkich członków Rady.

 

IMG_1776.jpeg IMG_1778.jpeg

PROGRAM SZKOLENIA

dla Członków Rady, Zarządu oraz pracowników

Biura LGD „Górna Prosna”

z zakresu dokumentów strategicznych PROW 2014-2020, głównych celów i założeń nowej LSR

oraz procedur oceny i wyboru operacji

05 września 2016r., Gościniec Sternalice, Sternalice 69

Godz. 11.00

Moduł I

 

Rejestracja uczestników

 

Aspekty prawne dot. PROW 2014-2020

 

Główne cele i założenia Lokalnej Strategii Rozwoju

 

Przerwa kawowa/ dyskusja

 

Zakończenie I modułu szkolenia

 

Moduł II

 

Procedury oceny i wyboru operacji

 

Dyskusja

 

Zakończenie II modułu szkolenia

 

Egzamin dla Rady

 

Przerwa cateringowa

 

Podsumowanie /Wyniki egzaminu

 

Zakończenie

 

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 679
W tym miesiącu: 679
Wszystkich odwiedzin: 3646551

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?