Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: środa, 20-01-2021
Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Seminarium naukowe Amonity z Faustianki

          W dniu 05.10.2007 roku w Rudnikach w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbyło się Seminarium Naukowe „Amonity z Faustianki”. Uczestniczyli w nim mieszkańcy całego obszaru LGD, w sumie przybyło około 60 osób.

            Seminarium rozpoczął wykład dr Eleny Jagt - Jazykowej ( Uniwersytet Oplski) pt. ”Amonity – czym były i dlaczego wymarły?”,  jako drugi wystąpił dr Robert Niedźwiedzki (Uniwersytet Wrocławski) i przeprowadził wykład pt: ”Morze Jurajskie i jego mieszkańcy” . Jako ostatni prelekcję wygłosił mgr Adrian Kin (Stowarzyszenie Przyjaciół Nauk o Ziemi „Phacops”, Łódź)  i opowiedział nam o amonitach występujących na naszym terenie. Po zakończeniu wykładów uczestnicy wdali się w gorącą dyskusję z prowadzącymi a w między czasie można było obejrzeć wspaniale zachowane amonity z terenu gminy Rudniki.  

            Uczestnicy otrzymali upominki promocyjne od Fundacji Górna Prosna, a także zaświadczenia o uczestnictwie w seminarium opatrzone znakami logo FAPA, Unii Europejskiej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Fundacji Górna Prosna.

Podczas seminarium uczestnicy byli informowani, że szkolenie jest realizowane w ramach  projektu "Górna Prosna – rozwój turystyki i promocja"  ze środków  SPO "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz obszarów wiejskich 2004 - 2006"  PILOTAŻOWEGO PROGRAMU LEADER+ - Schemat II . jak i działań samej LGD Górna Prosna.

 

DSCN1378.jpeg      DSCN1383.jpeg

DSCN1381.jpeg      DSCN1394.jpeg

 

 

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 275
W tym miesiącu: 47122
Wszystkich odwiedzin: 4409313

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?