Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: wtorek, 24-11-2020
Imieniny: Emmy, Flory, Romana
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Międzynarodowe Targi Poznańskie – „FARMA 2007”

    W dniach 28 – 30.09.2007 roku nasza LGD prezentowała się na Międzynarodowych Targach Poznańskich – „FARMA 2007” w „Pawilonie Regionów”. Na stoisku promowaliśmy obszar całej Fundacji Górna Prosna, łącznie z atrakcjami turystycznymi i lokalnymi przysmakami oraz imprezami, które odbywają się na terenie gmin: Byczyna, Gorzów Śląski, Praszka, Radłów i Rudniki.

Byliśmy na targach jedyną z trzynastu istniejących w województwie opolskim Lokalnych Grup Działania, która prezentowała się na targach. Celem naszego uczestnictwa  było przede wszystkim pokazanie specyfiki obszaru oraz różnorodności kulturowej.

Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję otrzymać foldery, ulotki i upominki reklamowe, ale mogli też m. in.  skosztować owoców z sadu Artura Początka z Uszyc (gm. Gorzów Śląski), poczuć smak swojskiego ciasta, chleba, smalcu oraz ogórków i nalewki, które wykonała Marianna Wróbel z Dalachowa (gm. Rudniki). Dużym zainteresowaniem cieszyły się również miody Państwa Sitarzów z Byczyny oraz Pana Ogórka z Karmonek Nowych (gm. Radłów), sery dojrzewające z gospodarstwa Państwa Migdałów ze Zdziechowic, smalec „wyprodukowany” przez Marię Adamczyk z Rudnik oraz wyroby wędliniarskie masarni „Wacław” z Żytniowa.

 Lokalni producenci świetnie przygotowali się do reklamowania własnych wyrobów. Podobnie jak rękodzielnicy. Furorę robiły kwiaty z bibuły Ireny Tobis z Jaworka (gm. Rudniki), ręcznie malowane serwetki mieszkanki Dalachowa Joanny Kobieli – Jabłońskiej, wyszywane serwetki Krystyny Fałat z Rudnik oraz Dominiki Pawlaczyk ze Strojca (gm. Praszka). Uwagę odwiedzających nasze stoisko przyciągały też rzeźby, które na co dzień zdobią „Chatę drwala i strażaka” w Bobrowie (gm. Rudniki).

Targi były dla nas także okazją do nawiązania kontaktów z innymi grupami realizującymi II schemat LEADERA oraz ponownego kontaktu i wymiany doświadczeń z zaprzyjaźnionymi grupami z Dolnego Śląska.

Organizacja wyjazdu była dla nas pewnym wyzwaniem i przyniosła nowe doświadczenia. Nie sposób wymienić tu wszystkich, którzy przyczynili się do naszego uczestnictwa w targach. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Waszą obecność również podczas konferencji „Przygotowanie produktu lokalnego do funkcjonowania na rynku”.

 
     DSCN2708.jpeg         Targi2


      DSCN2716.jpeg       DSCN2721.jpeg


     DSCN2723.jpeg        DSCN2714.jpeg


Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 231
W tym miesiącu: 39612
Wszystkich odwiedzin: 4286404

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?