Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: poniedziałek, 13-07-2020
Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych

         

               Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych w Byczynie wpisał się już na dobre do kalendarium wydarzeń artystycznych nie tylko miasta, ale nawet województwa. Z roku na rok do Byczyny przyjeżdża coraz więcej zespołów, prezentujących coraz wyższy poziom. W niedzielę 10 czerwca 2007 r. zaprezentowało się 7 orkiestr dętych, których poziom artystyczny z roku na rok systematycznie się podnosi. Podobnie ich repertuar ulega ciągłym przeobrażeniom. Dzisiejsze orkiestry dęte wprowadzają do swoich repertuarów coraz powszechniej standardy jazzowe, big-bandowe, a nawet przeboje muzyki pop, prezentując
je często w zaskakujących aranżacjach.

            Przegląd ma przede wszystkim na celu popularyzację dorobku orkiestr, konfrontację ich osiągnięć oraz wzajemną wymianę doświadczeń.

            Podczas uroczystości wyłonieni zostali przez profesjonalną komisję konkursową laureaci, którym wręczone zostały nagrody, puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Przyznano także nagrodę dla najlepszego dyrygenta orkiestry.

            Współorganizatorem III Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych była Fundacja „Górna Prosna”, która współfinansowała wydatki na przygotowanie i przeprowadzenie imprezy w ramach projektu „Górna Prosna – rozwój turystyki i promocja” ze środków SPO „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 – 2006” Pilotażowego Programu LEADER+, schemat II. Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych po raz kolejny stał się okazją zarówno dla mieszkańców, jak i występujących, do miłego spędzenia wolnego czasu oraz nawiązania nowych znajomości. Impreza była również dobrą okazją do promocji LGD Górna Prosna.

zdjęcie 3.jpeg      zdjęcie 4.jpeg

 

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 240
W tym miesiącu: 33260
Wszystkich odwiedzin: 3934547

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?