Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: środa, 20-01-2021
Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Rewia Orkiestr Dętych

Rewia Orkiestr Dętych

Zalew w Psurowie 5 i 6 maja 2007r.

 

Od wielu lat już wiadomo, że w pierwszy majowy weekend ma miejsce w naszej gminie wielkie muzyczne wydarzenie. Nad psurowski zalew zjeżdżają orkiestry dęte z różnych miejscowości gminy, a także gmin sąsiadujących i prezentują swoje umiejętności.  I tak też było w tym roku. Dwudniowa impreza odbywała się piątego i szóstego maja. Jak się już przyjęło, organizatorem imprezy był Urząd Gminy  i Gminny Ośrodek Kultury w  Radłowie. W tym roku orkiestrowy weekend w Psurowie odbył się przy współudziale „Fundacji Górna Prosna”.

W przeddzień gminnego święta nad zalew przybyły dzieci, aby wspólnie pobawić się, poskakać na dmuchanej zjeżdżalni i chociaż przez moment stać się dorosłym prowadząc mały samochód. Wielką atrakcją rewii okazał się garncarz, który przeżywał prawdziwe oblężenie – przez cały czas trwania imprezy (sobota i niedziela) prowadził warsztaty garncarskie, z których skorzystać mogli wszyscy – mali, więksi i bardzo duzi. Jak się okazało, to „wyczarowywanie” z kawałka gliny pięknego naczynia stało się prawdziwą frajdą. Dlatego kto mógł, to nie marnował takiej okazji. Sobotni majowy wieczór umilał do późnych godzin nocnych zespół „The Sunnyo Band”.

Niedziela to  „Kultura Gmin Fundacji Górna Prosna „a właściwie dęte granie”. Sympatycy takiej muzyki mieli  ucztę dla ucha. Godziny 14:00 – 18:00 to prawdziwy dęty maraton. Repertuary orkiestr były przeróżne, ale bardzo często przejawiał się jeden utwór – marsz Graf Waldburg, na który publiczność zaczęła reagować bardzo żywo – klaszcząc i podśpiewując, a to że namiot był pełen gości to w pewnych chwilach przygłuszali nawet głośne orkiestry. Taka reakcja publiczności jest znakiem dla organizatorów, że imprezy o tym charakterze mają sens. Bawią, pozwalają odpocząć od szarej rzeczywistości dnia codziennego, a przede wszystkim integrują. Dla występujących to okazja pokazania się nie tylko przed swoja publicznością, ale również przed bliższymi i dalszymi sąsiadami , nawiązanie kontaktów, zdrowa rywalizacja no i wymiana doświadczeń. Miłą niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich uczestniczących w rewii orkiestr były upominki zakupione z funduszy „Fundacji Górna Prosna”. Wraz z pamiątkowymi dyplomami upominki wręczał Wójt Gminy Włodzimierz Kierat. Tradycyjnie wybierano orkiestrę publiczności . Tym razem to zaszczytne miano przypadło orkiestrze występującej u nas gościnnie – ze Starokrzepic, która swój występ urozmaiciła występem tanecznym barwnych mażoretek. W nagrodę dostała pamiątkowy dyplom i słodkiego pluszowego pieska.

Urozmaiceniem i uświetnieniem niedzielnej rewii był koncert zespołu „Wind Band”, który w swoim licznym składzie ma muzyków z wszystkich gmin z terenu działania „Fundacji Górna Prosna”, stąd chyba przyjęty został z wielkim aplauzem. Po orkiestrowych zmaganiach można było potańczyć przy wtórze zespołu „The Boss”.

Trzeba jednak przyznać, że pomimo kaprysów pogody, sympatycy orkiestr dętych nie zawiedli. Wśród nich można było dostrzec małych (może przyszłych kapelmistrzów) i nieco starszych kibiców. Publiczność psurowska żywo reagowała na to, co działo się w namiocie. Dzięki temu odnosiło się wrażenie, że jest piękna słoneczna pogoda. Potwierdziła się tutaj opinia stara jak świat, że muzyka łączy pokolenia i ma niesamowitą moc.

W imprezie uczestniczyło mnóstwo osób z całego terenu LGD, a dzięki wsparciu „Fundacji Górna Prosna” nasze święto muzyki było bardziej urozmaicone i mamy nadzieje, że jeszcze bardziej rozsławione w okolicy i nie tylko.

Do zobaczenia za rok!

koncert.jpeg       orkiestra.jpeg     warsztaty gliniarsie c.d.jpeg
Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 239
W tym miesiącu: 47086
Wszystkich odwiedzin: 4409277

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?