Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

 

Dziś jest: środa, 01-04-2020
Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Rudniki Liderem w wykorzystania środków z PROW

Z wielką przyjemnością informujemy, iż  Rudniki  zostały Liderem w wykorzystaniu środków z PROW !!!  w latach 2007-2013.

W ramach przypomnieniaz pozyskanych funduszy udało nam się wykonać kanalizacje w: Dalachowie, Jaworznie i Rudnikach, wyremontować prawie wszystkie strażnice OSP, odnowić i wyposażyć bibliotekę w Rudnikach wraz z Galerią Osobliwości Przyrodniczych. Ponadto powstały 3 siłownie zewnętrzne, przeprowadziliśmy szkolenia dla przedsiębiorców w zakresie rozwoju gospodarczego oraz wiele innych drobnych, ale równie znaczących dla mieszkańców projektów.

10 czerwca 2015 roku w Prószkowie wójt Andrzej Pyziak uczestniczył w konferencji podsumowującej PROW i odebrał statuetkę oraz dyplom dla gminy Rudniki jako LIDERA w wykorzystaniu środków UE. Jest to uwieńczenie wielu lat naszej pracy. Sukces ten przekłada się jednak na nas wszystkich tj. pracowników urzędu, wójta, radnych, a przede wszystkim Mieszkańców, którym dzięki wielu zrealizowanym inwestycjom będzie żyło się lepiej w naszej gminie. Nie wolno nam pominąć przy tej okazji faktu, że dzięki tym właśnie funduszom z PROW Gmina Rudniki ma o wiele większe możliwości finansowe, a dzięki temu zmieniła się znacząco, o czym szybko zapominamy lub nie zwracamy na to uwagi.

Przed nami nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020 znacznie trudniejsza, jednak będziemy starać się wykorzystać wszystkie pojawiające się możliwości współfinansowania prorozwojowych przedsięwzięć w naszej gminie.

Razem z nami w konferencji podsumowującej PROW w Prószkowie uczestniczyła również LGD Górna Prosna, która otrzymała podziękowanie od Marszałka Województwa Opolskiego za realizację wielu ciekawych projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Wspominamy o tym fakcie dlatego, że to właśnie Gmina Rudniki była koordynatorem pierwszych projektów realizowanych w ramach programu Leader+ i to my zainicjowaliśmy pierwsze działania wspólne dla gmin: Radłów, Gorzów Śląski, Byczyna, Praszka i Rudniki.

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 833
W tym miesiącu: 833
Wszystkich odwiedzin: 3646705

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?