Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: sobota, 28-11-2020
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

40. JARMARK WIELKANOCNY

Szanowni Państwo, z radością zapraszamy do udziału w czterdziestym Jarmarku Wielkanocnym.

Zapraszamy tradycyjnie w niedzielę palmową – czyli już za kilka dni (29 marca 2015 r., godz. 10.00 – 18.00)! Organizatorem 40. Jarmarku Wielkanocnego jest Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

Udostępnienie do zwiedzania obiektów zabytkowych:
Z przewodnikiem: Chałupa z Antoniowa i Młyn wodny z Siołkowic, Chałupa z Dąbrówki Dolnej, Chałupa z Kamieńca, Chałupa z Karmonek Nowych - ekspozycja sklepu i karczmy  wiejskiej, Chałupa ze Sternalic - ekspozycja szkoły wiejskiej, Chałupa ze Starego Lasu -  ekspozycja Kresowian, Chałupa z  Radłowa.
Samodzielnie: Chałupa z Kup, Kościół z Gręboszowa, Budkowice, Kuźnia z Ziemiełowic

Występy artystyczne kapel i zespołów ludowych: Zespół Pieśni i Tańca Opole, Jaźwinki z Bierdzan, Maria i Adam Urbaniak oraz zespół  „Moczkowie”, Zespół dziecięcy z Przedszkola Publicznego nr 6 ze Zdzieszowic, Leśne Echo z Lubszy,  Szwarne Dziołchy z Górażdży, Małgorzata Kulińska – wokalistka programu „Studio” przy Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, Dobrzenianki z Dobrzenia oraz zespół Dynamic z Republiki Czeskiej  godz.11.00-18.00, estrada na łące „Wełna”.

Wręczenie nagród laureatom konkursu „Kroszonki Opolskie 2015” godz. 10.30, estrada na łące „Wełna” .
Otwarcie wystawy pokonkursowej „Kroszonki Opolskie 2015”, godz.12.00 w spichlerzu z Grudyni.

„Marzanna ze wsi, a lateczko do wsi”, Pokaz obrzędu topienia marzanny w wykonaniu Zespołu dziecięcego z Przedszkola Publicznego nr. 6 w Zdzieszowicach godz. 13.10 oraz Zespołu Pieśni i Tańca „OPOLE” godz. 15.10, scena - zagroda „Młyńska”.


40 lat Jarmarku Wielkanocnego w Skansenie – wystawa plakatów, spichlerz z Głogówka.

Nabożeństwo drogi krzyżowej z poświeceniem palm wielkanocnych, przy współudziale zespołu Szwarne Dziołchy godz. 15.00-15.40, kościół z Gręboszowa.

Tkanina - Wernisaż fotograficznej wystawy pokonkursowej organizowana we współpracy z Muzeum Miejskim
w Rymarzowie.

„W wiejskiej izbie na Wielkanocnym stole” - prezentacja tradycyjnych stołów wielkanocnych: stołu śląskiego oraz kresowego w godz.11.00 do 18.00, chałupa ze Starego Lasu oraz chałupa z Antoniowa


Koncert w zabytkowym kościele: Maria i Adam Urbaniak oraz zespół  „Moczkowie”, godz. 16.30, Kościół z Gręboszowa.

„Wielkanocne zabawy dla najmłodszych”: przygotowane przez Koło Naukowe Pedagogów, Animatorów i Arteterapeutów "Synestezja” z Uniwersytetu Opolskiego, godz. 14.30-15.30, zagroda „Młyńska”.

„Tajemnice kolorowej skorupki” – pokazy barwienia jaj według tradycyjnych przepisów, naturalnymi sposobami, godz. 11.00-12.00; 13.00-14.00; 15.00-17.00. chałupa Stary Las

„Słowa się mówią. Chleb się je”: Wypieki chleba w zabytkowym piecu wraz z degustacją od godz. 10.30, piec z  Rudziczki.

„Żywy skansen”: prezentacja zwierząt gospodarstwa domowego, przygotowana przez Gospodarstwo agroturystyczne Gościnna Zagroda z Przysieczy, zagroda „Budkowice”, godz. 10.00-18.00.

Koń jaki jest, każdy widzi:  Przejażdżki konne dla najmłodszych, od godz. 11.00 do 16.00 (z przerwami).
wybieg przy zagrodzie „Budkowice”.

Pokazy w zagrodach: Kucie wyrobów z żelaza, wyrób naczyń glinianych, zdobienia jaj wielkanocnych tradycyjnymi technikami: oklejania sitowiem i pisania woskiem, rytowniczą, rzeźby w drewnie, wędzenia w zabytkowym kominie, zdobienia pierników.

Oferta handlowa:  Stoiska handlowe z wyrobami ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła, związanymi z Wielkanocą tj. palmy  stroiki, jajka malowane tradycyjnymi technikami, zabawki z drewna, wyroby z suszu, pamiątki, upominki, wyroby z wikliny, inne.

Gastronomia: Duża gastronomia - łąka „Wełna” (piwo lane, ławy i stoły), przy kapliczce z  Kotlarni (gofry, lody, kukurydza, wata cukrowa itp ), stoiska z wyrobami spożywczymi cała ekspozycja godz. 10.00-18.00.

.........................................................................................................................................

Sprzedaż i kontrola biletów:
4 kasy przy bramie wejściowej z Brzezinek oraz 2 kasy w nowym budynku  administracyjnym
Toalety: Stary i nowy budynek , 3 TOI - TOI (strefa zieleni na łące „Wełna” przy gastronomii)
Palenie tytoniu: Dozwolone w wydzielonych i oznakowanych miejscach (plac przed kuźnią, przy gastronomii).
Dojazd komunikacją miejską: Autobus linia nr 9 (kierunek Bierkowice, przystanek: Wrocławska SkansenParking:
Parking przy Muzeum jest bezpłatny. Natomiast stali bywalcy wiedzą, że niestety znacznie za mały na potrzeby odwiedzających Muzeum podczas Jarmarku Wielkanocnego. Samochody parkowane są często na wszystkich okolicznych bocznych drogach, a także na parkingu CH Karolinka, skąd spacer do Muzeum zajmuje ok. 10-15 min.

Jarmark Wielkanocny.jpeg

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 1751
W tym miesiącu: 47653
Wszystkich odwiedzin: 4294445

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?