Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: czwartek, 03-12-2020
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Informacja - „Najlepszy produkt turystyczny Województwa Opolskiego 2013 – Certyfikat OROT”

Szanowni Państwo,

 

Już dziś rusza kolejna edycja konkursu na „Najlepszy produkt turystyczny Województwa Opolskiego 2013 – Certyfikat OROT” – etap regionalny konkursu „Najlepszy produkt turystyczny 2013 – Certyfikat POT”

Na zgłoszenia czekamy do 31.07.2013 r.*

Zgłoszenia proszę przesyłać w formie papierowej na adres:

Ul. Żeromskiego 3, 45-053 z dopiskiem konkurs na Najlepszy produkt turystyczny oraz za pomocą aplikacji internetowej dostępnej na stronie: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/home/show/1409 (rozpatrywane będą tylko zgłoszenia, które jednocześnie będę przesłane na adres OROT i poprzez aplikację internetową)

Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich promocję i wspieranie regionalnych oraz lokalnych inicjatyw, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

W ramach Konkursu przyjmowane są zgłoszenia zgodne z definicją  produktu turystycznego:
a) Produkt turystyczny – Wydarzenie cykliczne – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.
Jako przykłady można wymienić: Festiwal Przystanek Woodstock, Dymarki Świętokrzyskie, Jarmark Dominikański, festiwale filmowe, muzyczne (wydarzenie o dużej skali, dużej liczbie osób biorących w nim udział)
b) Produkt turystyczny – Pakiet usług turystycznych - Impreza turystyczna – składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.
Jako przykłady można wymienić: Małopolska Wieś dla Dzieci, Podziemna eskapada czyli wycieczka z przygodami.
c) Produkt turystyczny – Obiekt – charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mający z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy
Jako przykłady można wymienić: Centrum Słowian i Wikingów, Manufaktura w Łodzi
d) Produkt turystyczny – Szlak – składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.
Jako przykłady można wymienić: Szlak Orlich Gniazd, Szlak Piastowski, Szlak Architektury Drewnianej
e) Produkt turystyczny – Obszar – wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.
Jako przykłady można wymienić: Beskidzka 5, Park Rowerowy Wierchomla

 

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

*UWAGA zmiana zasad zgłaszania produktów: Do tej pory przyjmowaliśmy zgłoszenia w formie papierowej i elektronicznej na adres e-mail. W tegorocznej edycji, oddajemy Państwu narzędzie – aplikację konkursową – za pomocą której zgłaszają Państwo swoje produkty w formie online oraz przesyłają w formie papierowej (zgłoszenie należy wydrukować z aplikacji internetowej) na adres Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Aplikacja dostępna jest pod adresem - https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/home/show/1409 , tam też w zakładce POMOC znajdą Państwo niezbędne informacje jak należy korzystać z aplikacji i poprawnie zgłaszać produkty.

 

W załączeniu  Regulamin konkursu:

 

 

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 1788
W tym miesiącu: 5262
Wszystkich odwiedzin: 4303240

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?