Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: wtorek, 24-11-2020
Imieniny: Emmy, Flory, Romana
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Działalność Fundacji

         Pierwszą imprezą promocyjną, na którą wydaliśmy pieniądze był styczniowy Koncert kolęd, który zorganizowany został w Gorzowie Śląskim. Mimo mroźnej pogody, chętnych do śpiewania i słuchania nie brakowało. Kościół pw. Świętej Trójcy pękał w szwach. Po koncercie muzycy wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek do MGOK-u. Na suto zastawionych stołach nie brakowało tradycyjnych polskich i regionalnych potraw.
Kolejnym ważnym wydarzeniem dla naszej grupy był udział w targach turystycznych.
W dniach 30 marca do 1 kwietnia promowaliśmy w katowickim Spodku lokalnych producentów - przedsiębiorców, gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne oraz cały region naszego partnerstwa. Na stoisku reklamowaliśmy wyroby koronkarskie, papierowe kwiaty i pieczone kurczaki z masy solnej oraz naczynia wykonane przez miejscowego garncarza – ceramika. Nie mogłyśmy narzekać na brak zainteresowania, zwłaszcza, że odwiedzającym nasze stoisko serwowaliśmy nie tylko informacje, foldery i broszury reklamowe, ale też swojski chleb ze świeżo przygotowanym, domowym smalcem. Wróciliśmy pełni wrażeń i nowych owocnych, znajomości. A nasze „agroturystyki” spisały się na medal organizując stoisko, było tu już widać zakrojoną na szeroką skalę współpracę międzygminną.
Dużym wyzwaniem była dla nas współorganizacja Rewii Orkiestr Dętych. Impreza odbyła się nad psurowskim zalewem w dniach 5 – 6 maja. Zarówno publiczność, jak i pogoda, jak zwykle na „radłowskiej ziemi”, dopisały! Na imprezie zaprezentowało się pięć orkiestr, które zabawiały publiczność podczas kilkugodzinnego koncertu.
 Przegląd Piosenki Religijnej odbył się w tym roku w plenerze. 7 czerwca na zalewem w Psurowie wystąpiło pięć zespołów katolickich, a gwiazdą wieczoru była Magda Anioł. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. I tym razem pogoda nie zawiodła.
W niedzielę 10 czerwca mieszkańców obszaru LGD Górna Prosna (i nie tylko) witała Byczyna. Na rynku miejskim odbył się tam Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych.
 Na współorganiazację poszczególnych imprez Fundacja przekazała kwoty w wysokości 2500 zł – 20000 zł oraz upominki reklamowe dla uczestników. Mieszkańcy podczas festynów zapoznawani byli również ze strategią rozwoju oraz działaniem LGD Górna Prosna.

STA50041.jpeg

STA50044.jpeg

STA50054.jpeg

STA50057.jpeg

STA50103.jpeg

STA50122.jpeg

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 1712
W tym miesiącu: 41093
Wszystkich odwiedzin: 4287885

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?